A Wiener Zeitungban volt egy vicces újságcikk arról, hogyan képzeli az író, mi lett volna ha nincs 1 világháború, mivel jópofa, így gondoltam megosztom itt is - lefordítva
Tehát:
1914: Egy megbukott merénylet az osztrák trónörökös ellen Szarajevóban. A hadsereg követeli a csapást Szerbia ellen, azonban a császár nem járul hozzá.
1917: A Német Császárságban forradalom tör ki.
1918: Oroszországban megbukik egy bolsevik puccskísérlet. A vezetőket, Lenint, Sztálin és Trockijt a Téli Palotában a cári család szeme láttára kivégzik.
1919: Németországban győz a forradalom, Karl Liebnecht miniszerelnök kikiálltja a Német Szocialista Uniót, tisztogatási hullám a közigazgatásban, a bíróságokon és a hadseregnél. Vilmos császár Német-Kelet-Afrikába menekül és ott megalapítja a Kilimandzsáró császárságot.
1921: I. Feren József meghalt, Ferenc Ferdinánd az új császár. A terve, hogy a dualista monarchiát alakítsák át egy " Ausztria Egyesült Államokra" Magyarországon felkelést vált ki. Elkezdődik az osztrák-magyar polgárháború, és ezzel a "véres húszas évek"
1922: Márciuos 27 Tőzsdekrach Londonban. A világgazdasági válság elmélyíti a szociális ellentéteket Európában. VIII. Edward alatt a kolóniákon történő felkelésekre válaszul kialakul egy rasszista ideológia (Rodesizmus, Cecil Rhodes után). Bécsben elbukik egy merényletkísérlet Ferenc Ferdinánd ellen, a merénylőt, egy képeslapfestőt kivégeznek.
1925: Oroszország beavatkozik az osztrák polgálrháborúba és megszerzi Galiciát és Bukovinát. A bevonálus Csehországba és Morvaországba meghíusul a cseh nemzeti gárda merev ellenállásán. Ferenc Ferdinánd császár a cseheket Ausztria megmentőjének nevezi.
1927: Bécsben a szocialisták felvonulnak szolidarizálva a munkásokkal és a rendőrséggel. Ferenc Ferdiánd St. Pöltenbe menekül.
1928: Franciaországban meghíusul a Charles de Gaulle vezette Forradalmi Fegyveres Erők Mozgalma által szervezett puccskísérlet az 1921 óta regnáló autorista Petain tábornok ellen.
1929: A Német Szocialista Unióban megkezdődik a "vörös elnyomásnak" nevezett időszak Rosa Luxemburg alatt (A forradalom anyja)
1931: A görög partoknál olajat találnak, megkezdődik a görög olajboom.
1932: Felkelés az Oszmán Birodalomban. Az európai - zsidó értelmiségek vezetésével megalakul Damaskusban az arabok, a kurdok, az örmények és a zsidók Köztársasága. Az oszmán hadsereg képtelen az orosz támogatás ellenére is, az USA és a Német Unió által felfegyvezett felkelők felett felülkerekedni.
1934: A kanadai-amerikai határon törént incidens kirobbantja az óceániai háborút. VIII. Edward feloszlatja a parlamentet. Az utolsó ülésen Winston Churchill a király szemére veti, hogy az országot egy vér, verejték és könny fényjelezte korba vezeti.
1937: Abesszinia sikertelen elfoglalási kísérlete kirobbantja az olasz polgárháborút.
1939: A Krakkói Konferencia véget vet az osztrák-magyar polgárháborúnak: Magyarország Horvátországot elveszve önálló királyság lesz (uralkodó: I. Károly). Galicia mint szláv köztársaság önállóvá válik de orosz kontroll alatt. A horvátok a bosnyákokkal és a szerbekkel megalapítják a délszláv köztársaságot. (Miniszterelnök Gavrilo Princip). A megmaradt osztrák tartományok megalapítják az Egyesült Ausztriai Köztársaságot, az elnöki székhely Prágában, a Parlament Bécsben, kormány Triesztben, az alkotmánybíróság Ljubljanaban. Ferenc Ferdinánd leköszön, az első mininszterelnök Benes lesz.
1942: Az Oszmán Birodalom elismeri az arab népek birodalmát. A kurdok, örmények, keresztények, arabok közötti feszültség a jeruzsálemi vérfürdőhöz vezetett. Menekülthullám Ciprusra, létrejön a Ciprusi köztársaság, mint minden üldözőtt menedékállama.
1943: A Pearl Harbourra ledobott bomba és az azt követő robbanás igazolja, hogy japán a nagy bomba birtokában van.
1945: A japán és a brit gazdaság összeomlása az óceániai háború befejezéséhez vezet. Belgium, Hollandia, Luxemburg német szatellitállamok lesznek. Írország és az összes brit koronagyarmat függetlenné válik.
1948: Első szabad választások az Osztrák Egyesüllt Köztársaságban: győztes a Karl Renner vezette szociáldemokrata munkások Pártja, 53 százalékkal
1956: Rosa Luxemburg meghal, utódja a 41 éves F.J Strauß volt védelmi miniszter. A szociális rendszer hanyatlása. Magyarországon az éhséglázadást leverik a királyi csapatok.
1960: Nixon lesz az USA elnöke, új választások az Osztrák Egyesült Köztársaságban, nyertes Alexander Dubcek a Demokrata Pártból.
1964: Terroristacsoportok bombatámadása Tirolban és Karintiában
1967: A "Fordulat" Európában. VIII. Edward meghal, unokahúga, II. Erzsébet Nagy-Brittaniát a "demokratikus nyitásba" vezeti. "Német Tavasz" Rudi Dutschke vezetésével a kommunista nomenklatúra ellen. Az olasz polgárháború vége: Olaszország két részre szakad: demokratikus észak (Olasz Köztársaság), valamint a klerikus-autorita dél (Katolikus Birodalom) Tömeges menekültáradat Dél-Olaszországból Észak-Afrikába.
1968: Első szabad választások Belgiumban, Hollandiában, Luxemburgban és Németországban 1917 óta. Áttörő sikert ér el a Willy Brandt vezette Német Demokratikus Párt.
1969: a 24 éves asztronauta, Franz Beckenbauer az első ember a holdon.
1974: A Jörg Haider vezette radikális jobboldali csoport elrabolja a gyáros Walter Palmerst.
1982: Oroszország meghíúsult bevonulása Afganisztánba elvezetett a cári rendszer összeomlásához. Lengyelorszárszág egyesül a Galiciai Szláv Köztársasággal és független lesz, 1930 óta először. Miniszerelnök K. Wojtyla.
1984: Forradalom Dél-Afrikában az apartheidrezsim ellen, új kormányfő Steven Biko.
Osztrák minta alapján egyesül az Osztrák Egyesült Köztársaság, Németország és Lengyelország Európai Egyesült Államok néven. Franciaország 1989-ban, Spanyolország és Portugália 1990-ben, a Dél-Szláv Unió 1992-ben, az Olasz Köztársaság, a Beneluxállamok és Görögország 1998-ban csatlakoznak. Nagy-Britannia 1990-ben elutasítja a belépést.
2000: Svájc háborút indít Új-Zéland ellen.